Луксузни торби со потпис на Balmain!

  Еден од најомилените дизајнери на славните Olivier Rousteing, одамна започна да се здружува со познати личности од светот на модата, филмот и музиката. Сите во...

Прекрасни фотографии: мода пролет-лето 2019!

Секогаш треба да изгледате модерно и елегантно - тоа е работа на секоја жена и девојка, без оглед на возраста, окупацијата и стилот на...

Mango ги оживува 90-тите со Лиу Вен и трендот Soft...

Лиу Вен ја превзема улогата на Кендал Џенер и го претставува вториот тренд на сезоната По лансирањето на трендот Tribal Spirit за февруари со кампања...

Најубави костими за капење од H&M!

  H&M има прекрасни костими за капење, кои можете да ги облечете наместо популарниот "топ". Сигурни сме дека ова лето ќе излезете по баровите или клубовите...

Брендот “Bella” ја прославува својата јубилејна 25та годинa

Во денешно време, маркетингот е еден од клучните фактори за успешноста на брендовите, а компаниите се повеќе се трудат да направат бум, но за...

Missoni колекција есен/зима 2020 – со раскошна трикотажа!

  Missoni со новата "ready to wear" колекција, апсолутно воодушеви, бидејќи секое парче буквално е создадено за есенските и зимските денови. Лајтмотивот на колекцијата е геометрија,...

Хејли Бибер во новата модна кампања на Levi’s пролет/лето 2020

Во новата пролет/лето 2020 кампања на Levi’s главните ликови се Хејли Бибер и  Џејден Смит, фотографирани од модниот фотограф Метју Велч. Одговорен за стајлингот беше...

MAX MARA: 5 клучни трендови за пролет 2017

Изминативе неколку сезони бевме сведоци на најразлични модели од екстравагантни и помалку екстравагантни материјали, кроеви и принтови. Некои од нив делуваа опуштено како пижами,...

Топлата Balayage – најубав зимски тренд на косата!

Топлиот Balayage е нај кул тренд боја на коса! 2017 година доаѓа до својот крај и токму сега се кристализира главниот тренд кога станува збор...

Белите чизми се тренд за есен-зима 2018/19!

Класичните црни чизми,несомнено, секогаш ќе бидат едно од оние парчиња без кои не можеме, а оваа есен ќе им се придружат белите чизми во...

Најмодерни чевли за пролет / лето 2020 година!

  Порано зборувавме за најмодерните фустани, здолништа и панталони за оваа сезона, но сега е време да размислиме за најдобрите чевли. На крајот на краиштата,...

Givenchy пролетна колекција под викторијанско влијание!

Riccardo Tisci за новата Givenchy Haute Couture колекција пролет/лето 2017., инспирацијата ја најде во фотографиите на жените на американските домородци (американскиот запад), кои носеле викторијански фустани. Викторијанското влијание се...