Пред новогодишните празници, дизајнерката Kate Spadа се спои со заносната Miss Piggy и создадоа мала капсула колекција на која не може да се одолее :).

Колекцијата се состои од модни додатоци и торби по цена од 48 до 378 долари.

miss-piggy-kate-spade-1 kate-spade-miss-piggy-applique-folio-iphone-7-case kate-spade-miss-piggy-britta-wristlet kate-spade-miss-piggy-lacey-wallet kate-spade-miss-piggy-polka-dot-keychain kate-spade-miss-piggy-who-moi-clutch-1 kate-spade-miss-piggy-who-moi-hallie-bag kate-spade-miss-piggy-who-moi-necklace kate-spade-miss-piggy-who-moi-studs

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУбави геометриски лампи!
Следна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (12.12 – 18.12)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР