Најубави есенски мантили!

Мантилот е есенско "must have" парче. Есенските мантили се безвременски - едно од оние парчиња во гардероберот за кое секогаш знаеме дека се подготвени за...

Неутралните тонови се одличен избор за деловен изглед!

  Понекогаш е многу тешко да се најде совршена модна комбинација за работа затоа што облеката треба да изгледа префинето, а истовремено да биде удобна...

Salvatore Ferragamo – шик елеганција за претстојната сезона!

  За својата пролет / лето 2018 кампања, брендот Salvatore Ferragamo се враќа на основите ... Најнова рекламна кампања на овој бренд претставува црно-бели портрети на...

Viktor&Rolf – колекција на венчаници 2018!

Иако стилски сите венчаници се различни, една работа ги поврзува сите заедно, а тоа е потписот Viktor &Rolf. Овие модели се уметнички креирани силуети,...

Кенија Кински, ќерката на Настасија Кински и Квинси Џонс!

Популарниот италијански бренд Ermanno Scervino го ангажираше славниот фотограф Piter Linberg да ја креира нивната модна кампања пролет - лето 2017. Главната протагонистка на рекламната...

Kendall Jenner e ѕвезда на кампањата La Perla 2017!

Кендал Џенер повторно ни се се насмевнува - овој пат од страниците на рекламната кампања за La Perla за 2017 година. Убавата манекенка повторно е...

Пред полноќ “Bella Lure” колекција – зима 2018! 

Велат "Никогаш немојте да бидете првата што ќе пристигне на забавата, ниту пак последната што ќе си замине дома. Појавете се пред полноќ во...

‘70s are back!Да, седумдесеттите години се повторно во игра, а со...

Да, седумдесеттите години се повторно во игра, а со нив и високиот струк! Ако се прашувавте како да ја издолжите фигурата, еве како.Високиот струк...

Louis Vuitton Summer Spirit колекција на чанти!

Колекцијата на чанти Louis Vuitton Summer Spirit емитува летна енергија пред нас, a препознатливото Damier Azur платно, овој пат е бледо во розе боја,...

Новата колекција на Манго (Tribal Spirit) е инспирирана од африканската савана

Февруарската колекција, инспирирана од африканската савана е претставена преку мешавина од принтови со етно мотиви и многу модни додатоци. Боите кои доминираат се кафената и...

Теорија на бои: кои бои се совпаѓаат едни со други

Дали постојано носите облека во неутрални бои како црна, бела или беж и дали ви е повеќе смачено да носите „здодевни“ комбинации? Летото е...

Кампања „Hotel Splendid“на Salvatore Ferragamo за пролет/лето 2022

Откривајќи ја својата кампања пролет/лето 2022 година, модниот бренд Salvatore Ferragamo ја прикажува самата суштина и убавина на летото и Италија.Во релаксирана атмосфера, кампањата...