Ексклузивно: Моден стил за дами над 40 години!

За оваа зима ви предлагаме елегантен и дамски стил за жени на 40 -тата година. Твид и каро Темни цвеќиња Принт леопард Супер долго палто Злато Сатен Солни бои Елегантни текстури Дезен на...

LEVI’S® | Глобалната кампања ја слави индивидуалноста, автентичноста и стилот

Levi’s® брендот се здружи со Алиша Кис за лансирањето на новата женска џинс колекција Новата кампања на Levi’s® брендот се гради околу темата „Живеј во...

Louis Vuitton Summer Spirit колекција на чанти!

Колекцијата на чанти Louis Vuitton Summer Spirit емитува летна енергија пред нас, a препознатливото Damier Azur платно, овој пат е бледо во розе боја,...

Шик и заводлива – новата колекција Dioriviera!

  Како што пополека почнаа да се отвораат повеќе европски градови, Диор внимателно ја претстави својата колекција Dioriviera, со тема - плажата во центарот на...

Louis Vuitton: Летна колекција на чанти!

  Колекцијата содржи детали во свежa, летнa палетa на бои ... По лансирањето на своите пролетни модели на чанти Alma, брендот Louis Vuitton штотуку ја претстави...

Интересни торби за обожувателките на спортот!

Необичен спој на спорт и мода во визијата на уметницата и дизајнерката Андре Бергат. Сите спортистки, а и тие кои тоа не се, сигурно со...

Ниту Кејт, ниту Летиција: Ова е всушност најдобро облечената европска дама...

Иако деновиве се зборува дека Алесандра де Осма, сопругата на принцот Кристијан од Хановер, е најдобро облечената принцеза во Европа, а што сигурно ќе...

Месец на дизајнот – Љубљана 2014

,,Месец на дизајн’’ (,,Mesec oblikovanja’’) во Љубљана е еден од најпознатите годишни настани во Словенија, чија традиција бележи повеќе од една деценија постоење. Во...

Мала празнична магија од Hermès

Мала празнична магија од Hermès спакуванa во пресладок едноминутен цртан. Што ако Рудолф е само обично неспретно коњче со марама од Hermès? Погледнете.

Том Форд – нова колекција на чанти!

Популарноста на интересни торби со разни детали постојано расте ... Сега, на торбите можеме да видиме сè: од пом-пом до разни други интересни детали. Секогаш...

„БРОНДЕ“ – хит боја на коса!

Како да ја добиете најмодерната боја на коса ... Ниту руса, ниту кафена, но нешто помеѓу. Ако сакате промена, не двоумете се да изберете темно...

Розовите фустани се совршен избор за празничните забави!

Ако постои некој начин како веднаш да ја кренете вашата зимска облека на друго ниво, тоа е изглед обоен во розова боја. Модните писти беа...