Оваа есен, главниот тренд е да се биде одважен, а како такви, ќе ги истражувате трендовите, ќе дозволите да ве инспирираат и се зедно храбро да го испланирате. По малку херметичкото лето, ни стигна експлозивната и со силни бои дефинирана есен. Предводат ултимативните трендови за сите еклектични љубители на модата.

arena-centar-nove-kolekcije

Јаки нијанси на бои, плиш и крзно, предолго и прекратко, како и игра со волуменот, го освоија модниот свет. Затоа одважете се и освежете го секојневието со некое тренди парче, кое ќе ве развеселува до пролетта. Тоа можат да бидат кратките чизми, капут во модерна боја, трендовска јакна или торбичка за работа – нешто со што ќе го дефинирате својот стил и ќе ви помогне во секојдневните комбинации.

За тие кои го преферираат дискретниот луксуз, предлагаме да го купуваат во подалеку интересна варијанта и да ја дополнат елеганцијата со тренди детали.

Не заборавивме и на практичните, заедничкото на урбаната мода е модата од 80-тите па наваму. Ви препорачуваме, секогаш бирајте ги функционалните, носиви парчиња и бидете практични.ac-novekolekcije16-girlmain-copy

 

 

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЖарко Терзиевски | Креација на гипсената „tabula rasa“
Следна објаваМал стан со мал буџет и еклектичен редизјан кој инспирира!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ