5 дизајнерски чанти кои ќе бидат популарни во 2022 година

Пазарот е преплавен со прекрасни чанти и ние сите сакаме да ги имаме во плакарот, веруваме како и повеќето жени. Но, купувањето дизајнерски чанти...

Stradivarius | пролет/лето ’14

Ултра-елегантни и романтични парчиња во новата колекција на Stradivarius за оваа пролет/лето. Пастелни додатоци, многу џинс, цветни нежни принтови и монохроматски облеки инспирирани од...

Kraken – ултрамодерен чадор за заштита од сонце!

  Еден од најпотребните летни додатоци е летниот чадор, кој сем што ве штити од сонцето, истовремено ви овозможува да го изразите и својот стил... Црните...

‘Solak Gallery & Concept Store’- Галерија во која ќе ги најдете...

Од 13ти овој месец Битола или како милуваат да ја нарекуваат битолчани 'Градот на Конзулите', 'дише' во знакот на уметноста, модата и културата. Вљубениците...

Сите гледаа во Naomi Campbell на модната ревија на Versace!

Donatella Versace ја откри гламурозната страна на спортот на  Versace колекцијата за пролет- лето 2017, презентирана за време на Миланската недела на модата. Од најлонски ветровки...

Легендарната актерка Шерон Стоун во модна кампања на Dolce & Gabbana

Луксузната модна куќа Dolce & Gabbana претстави нова кампања каде ги открива новите дизајни на легендарната чанта Devotion. Легендарната актерка Шерон Стоун и супермоделите Адам...

Случајни кинески „хипстери“

Accidental Chinese Hipsters е фан страна на Facebook, на која се поставуваат фотографии од минувачи со ексентричен изглед по кинеските улици. Интересни, но и...

Модни трендови за пролет/лето 2019!

КОИ МОДНИ ТРЕНДОВИ ЌЕ ВЛАДЕАТ НА ПРОЛЕТ И ЛЕТО ВО 2019? Денес, ќе ви претставиме некои од трендовите што ќе имаат значително влијание врз изборот...

Што да купите на летните распородажби!

Високите температури ве тераат секој ден да размислувате за нови рамни сандали на распораджбте низ градот. Но во кои модели да влижите? Моментално популарни се Adidas...

12 Коктел фустани!

Доколку сте наскоро поканети на свадба, погледнете ги овие 12 најголеми трендови и најдобрите коктел фустани за 2017 година. Цветен Bardot фустан со голи рамена Фустан...

Роберто Кавали влегува во ринг со Мајк Тајсон по повод новата...

Малкумина се осмелуваат да стапнат во рингот со легендарниот Мајк Тајсон, сепак, најновиот креативен директор на брендот Роберто Кавали, Фаусто Пуглиси го стори тоа. За...

Fashion&Friends есен-зима ’17 | „The grass is always green“

Најпознатата мултибренд продавница во регионот – FASHION&FRIENDS ја претставува рекламната кампања за есен-зима 2017 под наслов „The grass is always green“. Романтично бегство од...