Alicia Vikander во празничната рекламна кампања Louis Vuitton!(видео)

  Рекламна кампања за претстојните празници „Journey Home For The Holidays“... Louis Vuitton ја претстави празничната рекламна кампања. Нејзиното заштитно лице е шведската актерка Alicia Vikander. На...

H&M ја претстави најновата колекција есен-зима 2016/17

Најновата колекција на познатата модна куќа H&M за сезоната есен-зима 2016/17 беше неодамна претставена на Париската модна сцена. Таа се одликува со сензуална црта...

Џенифер Лопез и Кендал Џенер во футуристичка реклама за Версаче!

  Иконскиот фустан што го носеше Џел Ло, доби сосема различно значење ... После нејзиното незаборавно појавување на модната ревија Версаче пролет / лето 2020 што...

Новата колекција на Kристијан Диор

Kристијан Диор е моден креатор кој ја воведе уметноста во светот на модата. Денес, 50 години по смртта на познатиот француски мајстор, креациите со...

Урбано и спортски од Ирина Тошева за „Цеботекс“

Дуксери, маици и хеланки се само дел од колекцијата со потписот на дизајнерката Ирина Тошева во продукција на македонската фабрика „Цеботекс“, која беше презентирана...

Нова колекција на Фенди во чест на Карл Лагерфелд!

  Фенди му оддаде почест на Карл Лагерфелд, презентирајќи ја неговата колекција на Модната недела во Милано. Карл Лагерфелд од 1965 година креираше за италијанската модна...

Тренд: Шалот повеќе не носи само околу вратот!

Шаловите се носат само околу вратот? Неточно. Модерниот пристап сега е многу поразличен. На улиците на модните центри оваа зима, се забележани модни комбинации во кои шаловите...

Co-ords: тренд одобрен од инфлуенсерките!

Од Xиџи Хадид до Оливија Палермо и Хејли Бибер, се чини дека инфлуенсерките не можат да се заситат од co-ords трендот ... Кога зборуваме за...

Оваа пролет носиме модерни кафтани низ градот!

  Шарените кафтани не се резервирани само за деновите на море, туку се и совршен начин како да изгледате модерно и да се чувствувате пријатно...

Машки тренд | Џемпер со шал јака

Џемперите со копчиња и шал јака, изработени од волна или кашмир, полека стануваат составен дел од машката гардероба. Лесно се комбинираат со се' и...

Најубави макраме торби!

За најромантичен изглед: Macrame-торби Од луксузни до high street брендови ... Техниката Macrame се појави пред многу векови: нашите далечни предци создавале  облека и домашни предмети...

Ова се најмодерните чанти: 5 водечки трендови за есен/зима 2021 година.

  Само еден внимателно одбран модел на чанта може да биде доволен за комплетирање на безброј комбинации на облека. Бидејќи есента е во полн ек,...