Феј Данавеј во нова Гучи реклама!

Најновата кампања на брендот Гучи ги содржи Sylvie торбите, во речиси сите бои и форми, кои сега се достапни ... За фотографиите, италијанскиот моден бренд...

Едиторијал | Анџелина Џоли за ELLE US

Актерка, режисер, мајка и голем филантроп - 39 годишната Анџелина Џоли во едиторијалот за новиот број на американскиот ELLE. Облечена во парчиња од Saint...

Белите чизми се тренд за есен-зима 2018/19!

Класичните црни чизми,несомнено, секогаш ќе бидат едно од оние парчиња без кои не можеме, а оваа есен ќе им се придружат белите чизми во...

Најновата колекција на чевли на креаторот “Sergio Rossi “SS 2015

Ви ја претставуваме најновата колекција на чевли на познатиот креатор "Sergio Rossi "SS 2015 За овогодишната колекција на чевли, како инспрација познатиот креатор ги имал...

8 бели фустани за секоја прилика!

Pull&Bear Белиот фустан можете да го облечете за сите прилики, од ручек во градот, на пролетен пикник до ноќно излагување. Во него ќе изгледате подеднакво...

Модерна боја заради која облеката изгледа скапо и луксузно!

Постои причина зошто оригиналната боја на популарниот мантил - е камел бојата! Има нешто во оваа класична неутрална боја која дише на луксуз, елеганција...

Новитетите на Bottega Veneta за апсолутен шик изглед!

Откако ги избриша сите сметки на социјалните мрежи, брендот Bottega Veneta ги претстави своите нови стилови Chain Cassette чанти и Stretch сандали. Ова ново издание...

Чизмите на Louis Vuitton „Pillow“ се хит на годината!

Промените што ги донесе ширењето на пандемијата во нашите животи, логично е дека го преобликуваа и нашиот моден стил. Зборот „удобност“ стана приоритет за сите...

Чај со моден потпис

Култниот хотел The Berkeley, во квартот Knightsbridge во Лондон, и оваа сезона нуди десерти со кои буквално можете да ,,гризнете” од популарната мода. Попладневниот...

Лос Ангелес е инспирација за Versace Resort 2018!

Донатела Версаче за новата колекција Versace Resort 2018, инспирацијата ја најде во градот Лос Ангелес. Сите луѓе од модниот свет знаат дека Лос Ангелес поседува...

Zuhair Murad – колекција на венчаници 2018!

Новата колекција на венчаници на либанскиот дизајнер Zuhair Murad е елегантна и секси. Нема жена, нема девојка, која на нејзиниот сведбен ден не сака, со...

Тие не стареат: Christy Turlington и Eva Herzigova во априлскиот број...

Супер моделот Christy Turlington е на насловната страница на априлскиот број на францускиот На фотографиите кои ги потпушува дуото Inez & Vinoodh, ова американска убавицасе смешка во...