Како се носи есенскиот хит – дезен на змија!

  Животинскиот принт скоро никогаш не излегува од мода. Ако ви здодеа принтот со леопард, ви предлагаме да го погледнете нашиот моден водич и да...

Versace: Kолекција пролет/лето 2019!

Versace презентираше одлична колекција за пролет / лето 2019, а главна ѕвезда на ревијата беше Kendall Jenner. Kendall Jenner се врати на модната писта по...

Матурски фустани 2020!

  Оваа пролет, многу девојки за прв пат ќе носат високи потпетици, бидејќи ги очекува матурската вечер како едно од најзначајните случувања во нивните животи. Младите...

Краток кардиган: задолжителен за пролет и лето!

  Избираме кратки кардигани за да го збогатиме романтичниот и урбаниот изглед пред крај на пролетната но и за летната сезона. Најдобар избор е - трикотажа...

Зелени нијанси во колекциите есен / зима 2020/2021!

Глобалната пандемија и природните катастрофи ги принудија луѓето внимателно да го следат светот околу нив, а модните куќи ја удвоија оваа важна порака на...

Шопинг листа: Во црвена фаза

Невозможно е да и одолеете и да не ја забележите. Модата во црвени тонови претставува ултимативен израз на ставот во облеката и е наменета...

Елеците се повторно во тренд!

  Елеците со години се познати како непожелно паче облека ... Тие беа популарни во 70-тите од минатиот век, а нивната популарност таму и остана. Девојките...

Институтот за бои Pantone ја објави бојата на 2022 година: Секаде...

  Моментот кога Pantone ја објавува бојата на годината е онoj кој сите со нетрпение го очекуваме и кој одекнува низ целиот свет со брзина...

Тренд кој планира да пoтрае: фустани со паф ракави!

Фустаните со паф ракави не излегуваат од мода, а овој тренд, кој започна во 2019 година, сè уште е популарен меѓу најпознатите светски девојки...

Springfield дел од Д Фестивал – 2017!

Шпанскиот моден бренд Springfield, познат по модните парчиња за трендовски и релаксиран изглед ќе биде дел од овогодинешното издание на Д Фестивал, кој ќе...

Eлегантни на работа во текот на пролетта и летото?

Како да изгледате елегантно на работа во текот на пролетта и летото? Одбравме неколку најдобри предлози ... Креирањето на модерен деловен стил е предизвик за...

RED Valentino | Романтично и женствено

Романтична, цветна колекција пред пролет/лето 2013 од RED Valentino. Розеви палта, цветни здолништа, чевли со панделка и пастелни тонови кои ја прават оваа колекција...