Ова се 9 апсолутни трендови на чанти за 2019!

Дизајнерите се сигурни дека омилените женски додатоци - торбите, оваа сезона имаат  "илјада лица", а уште поважно, дека повеќето од хит моделите можат да...

Инспирација од природата и промените: Версаче пролет/лето 2021 година

Донатела Версаче го објасни концептот за последната колекција на Версаче: пролет/лето 2021 година: „Сакав да создадам нешто што ќе ја раздвижи енергијата, нешто што ќе...

Сламени шешири – главен детал за летните денови

Ниту една сезона не носи толку многу промени во плакарот како летото. Во текот на летото, покрај едноставноста, важна е и функционалноста на модните...

Dress code за дами

Еден фустан треба да биде доволно тесен за да покаже дека сте жена и доволно широк, за да покаже дека сте дама. - Edith Head Начинот...

Рамни сандали со ремени

Рамни сандали со ремени Рамните сандали украсени со ремени кои се врзуваат околу глуждот се модел со кој не може да се погреши. Освен што chunkyе...

Историја на модата и првите почетоци на Haute Couture

Поимот мода може да се разгледува од повеќе различни аспекти како што се: психолошки, религиозен, естетски, маркетиншки, економски, дизајнерски и политички. Во секоја од...

Колекција пролет/лето 2020 година на Max Mara

Новата колекцијата за пролет/лето на Макс Мара е инспирирана од медитеранската архитектура и тоа од дивиот пејзаж. Со колекцијата SS20 Leisure Beachwear, Макс Мара му...

Преслатки торби инспирирани од храна!

Ако барате уникатно парче на моден додаток, ви советуваме да ги погледнете овие фантастични торби кои ги креираше Rommy Kuperus. Холандската дизајнерка попозната под името...

Елеганција и луксуз во новата кампања на Том Форд!

  Елеганцијата е во центарот на вниманието во новата кампања на Том Форд- есен / зима 2019… Стивен Клајн беше фотограф на кампањата и создаде неверојатно...

Новата колекција со точки на Converse All Star!

Популарниот бренд Converse ги претстави своите  Chuck Taylor All Star патики за пролет 2017., во нешто помодерна варијанта. Embroidered Dot колекцијата се состои од модели со преслатки точки. Доаѓаат...

Jimmy Choo : кампања Cruise 2018 со Kati Nescher !

По ангажирањето на Кара Делевин за нивната празнична кампања, Џими Чу ја продолжува соработката со познататие и за колекцијата"Круз" 2018 година. Новата ѕвезда на кампањата...

Бел маникир – одличен избор за летните денови

Кога зборуваме за маникир, исто како што е случајот со облеката или шминката, и тој  се менува во зависност од сезоните. Така, во зимските...