Црно-белата комбинација, безвременски моден тренд

Црно-белата комбинација е секогаш елегантна, модерна и во тренд. Спаѓа во модната класика која е секогаш интересна и никогаш нема да згрешите ако ја...

Плетените торби се супер летен тренд!

Кој рече дека плетена торба се носи само на плажа?Пред неколку години, модната куќа Dolce & Gabbana ги претстави традиционалните сицилијански корпи на модна ревија...

Dior есен 2017 couture колекција!

Tалентиранaта Марија Грација Кири jа претстави својата втора колекција за модната луксузна куќа Диор... На модната ревија, таа сите нејзини гости ги понесе во необична...
video

Louis Vuitton | Вежби со стил

Louis Vuitton по успешната соработка во 2008ма година со Stephen Sprouse, за својата нова колекција марами пролет/лето 2013 соработуваа со тројца светски улични уметници,...

Плетени фустани: најубавите верзии за есен 2020 година!

  Топли, многу комотни и супер женствени - плетените фустани мора да ги имате во студената сезона: откријте ги најубавите модели кај нас! Секоја година истата...

H&M: Празничен едиторијал

Како да се облечете за свечените прослави и забави? H&M е подготвен за празничната сезона! Сите нови трендови за престојните празници можете да ги погледнете...

Louis Vuitton Artycapucines : Современа уметност, мода и занаетчиство!

  Веќе имавме можност да ги видиме иконските и сакани Louis Vuitton Capucines чанти во различни варијанти ... Почнувајќи од реткиот модел создаден од кроко кожа, преку...

BURBERRY претстави несекојдневен каталог!

  Најавувајќи дека ќе ја претстави својата колекција пролет / лето 2021 година дигитално, познатата марка Бaрбери сега понуди прв поглед на сезонската пред-колекција. Со...

Just Cavalli ја претстави новата кампања пролет/лето 2019!

  Konor Newval и Kit Warring соработуваа заедно како ѕвезди на новата Just Cavalli кампања пролет / лето 2019 година. Позирајќи во собата со плочки како единствена...

In Rust we Trust: Rust Pantone е најмодерната нијанса на пролетната...

  Rust Pantone е вистинската нијанса која ни дава шарм на нашиот пролетен изглед! Меѓу боите што Пантон ги предложи за пролетта 2021 година - признаваме...

Dolce&Gabbana со разиграна кампања во волшебниот Неапол!

Dolce & Gabbana ја прикажа колекцијата за есен-зима 2016 гидина. Фотографиите се снимени на прекрасната локација ви италијанскиот град Неапол, прекрасни со волшебна енергија,...

Колекцијата Dior Men-есен 2019 претставена во Токио!

Уметничкиот директор на Dior Homme, Ким Џоунс, ја претстави во Токио колекцијата Dior Men есен 2019 година. Во светот на машка мода, каде што одредени правила строго се...