Елеганцијата е во центарот на вниманието во новата кампања на Том Форд- есен / зима 2019…

Стивен Клајн беше фотограф на кампањата и создаде неверојатно луксузни портрети на моделите.

Носејќи богати бои и материјали, моделите покажаа комбинации на облека стилизирани од Карин Рајтфилд.

Клучните парчиња вклучуваат кадифени костуми и смели кожни панталони.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБелите чизми до глужд се апсолутен тренд оваа есен!
Следна објаваНов облакодер го краси небото на Менхетен!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР