Големите станови во облакодерот 200 Amsterdam, овозможуваат уживање во неверојатниот поглед на градската панорама…

Кога размислувате за панорамата на Менхетен, веројатно мислите на идејата дека станува збор за нешто статично, веќе завршено, колку и да е спектакуларно.

Сепак, генијалните архитекти и паметните претприемачи даваат се од себе за да ја задржат флуидноста на панорамата, создавајќи нови знаменитости кои внесуваат свежина во градот.

Најновиот проект во развој на SJP Properties, 200 Amsterdam е дефинитивно сведоштво за целата оваа приказна. Поточно, тоа ќе биде кога ќе се заврши следната година.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕлеганција и луксуз во новата кампања на Том Форд!
Следна објаваТорба со масивен ланец – задолжителен моден додаток за есен 2019 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР