Од метал, акрил и гума – избравме најубави за вас!

Логичен развој на модата во буржоаски стил во 70-тите беше новиот тренд – торби со масивни ланци од метал, акрил и гума. На модната недела во Копенхаген, што се одржа на почетокот на август, трендсетерките веќе го носеа овој додаток, а сега немаме друг избор освен да набавиме барем една од нив.

Во есенските колекции, пронајдовме модели со масивни златни и сребрени ланци кои изгледаат убаво на торбите од кадифе во боја на сенф или кафе.

Чантите со модерен ланец ќе го направат вашиот есенски аутфит многу поинтересен.

 

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНов облакодер го краси небото на Менхетен!
Следна објаваФотографии од најдобрата есенска соработка Giambattista Valli x H&M!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР