Нова сорбаотка помеѓу H&M италијанскиот дизајнер Giambattista Valli, а резултаот од таа соработка се елегантни и уникатни парчиња. Кампањата е снимена во Рим, родниот град на дизанерот, а фотограф е познатиот Kyle Vicks.

Колекција ќе биде на продажба од 7 ноември …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТорба со масивен ланец – задолжителен моден додаток за есен 2019 година
Следна објаваУниверзални армоника чизми за есен и зима!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР