При изборот на чизми треба да се придржувате до строги параметри: нема потреба да се плашите од нечистотија и снег, можете безбедно да гo поминете цел ден, без да се чувствувате непријатно.

Високите чизми со вградена “армоника”, односно набори кои личат на армоника и со дебели цврсти пети, се совршен избор за есенските и зимските денови. Овие чизми може да се комбинираат со: фустани со средна должина, мини здолништа, тесни панталони, а во чизмите можете да вметнете и панталони, исто како што тоа го прават sвездите на уличниот стил.

Се согласувате, овие чизми се повеќе од универзални …

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФотографии од најдобрата есенска соработка Giambattista Valli x H&M!
Следна објаваLouis Vuitton: „Belle Époque“ за пролет/лето 2020!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР