Со ревијата на Луи Витон заврши модната недела во Париз

Новата колекцијата на француската модна куќа не само што беше главен белег на четиринеделен моден пат, туку го означи и почетокот на новата декада. Делото на Николас Жескер во Луи Витон е тесно поврзано со минатото. Дизајнерот кокетираше со осумдесетите во претходната сезона, неколку сезони пред тоа со естетиката од 18 век, овој пат со „Belle Époque“.

„Ова е дел од француската историја, што е многу интересно и во однос на уметноста и во контекст на еманципацијата на жените и секако литературата на Пруст“, објасни тој.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУниверзални армоника чизми за есен и зима!
Следна објаваВозвишена елеганција во новата колекција на Victoria Beckham!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР