Познатата дизајнерка, Викторија Бекам, претстави нова колекција на нејзиниот истоимерен бренд на модната ревија во Лондон…

Како и секогаш, брендот Викторија Бекам ни нуди нов вид елеганција во својата нова колекција, потенцирајќи ја потребата за рафинираност на секој бод, детаљ и боја што се користи. Со изобилство на неутрални тонови, класично женски силуети и некои необични акценти, линијата се нуди како нова визија за секојдневниот изглед на модерната жена.

Машни, цветни обрасци и невообичаени форми се она што го нуди Викторија Бекам за следната сезона пролет / лето, и мора да признаеме дека ги сакаме нејзините елегантни, проsирни фустани, кои, иако широки, совршено ја следат линијата на женското тело.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLouis Vuitton: „Belle Époque“ за пролет/лето 2020!
Следна објаваEMPORIO ARMANI: пролетна колекција 2020!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР