Познатиот моден дизајнер, Џорџо Армани, ја одржа својата модна ревија за пролетната сезона на неговиот имот Палацо Орсини …

Палетата на бои најмногу содржеше сребрени и тегет тонови, со акценти на ладно сини и розови нијанси. Сите парчиња делуваа и изгледаа лесни и прозрачни, како да едвај ги допираа телата на манекенките.

Тренч мантили тенки како хартија, беа драпирани преку рамената, додека сребрените вечерни модели им даваа романтични акценти на целата колекција. Општо земено, колекцијата е едноставна, некомплицирана и носива …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВозвишена елеганција во новата колекција на Victoria Beckham!
Следна објаваВечерва во Музејот на современата уметност во Скопје предавање на Марк Басин
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР