Ако модата е филм, тогаш оваа есен, белите чизми до глуждот ќе ја играат главната улога.

Тие се идеални за создавање секојдневен лежерен изглед со фармерки или деловен костум, нагласувајќи ја женственоста на нивната сопственичка.

Невообичаени пети се во тренд: дајте предност на тркалезните пети, транспарените или геометриските.

Белите чевли се во тренд веќе неколку сезони, a streetstyle sвездите покажаа дека белите чизми остануваат во нашите гардеробa и оваа есен.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолекција на чевли од рачно изработени ткаенини!
Следна објаваЕлеганција и луксуз во новата кампања на Том Форд!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР