Добредојдовте во етичкото друштво Казадеи!

На модната недела во Милано, Казадеи претстави не само нова колекција, туку и капсула линија Artisanal Collection во соработка со ЕFI или Етичка модна иницијатива.

Девет артикли од малата колекцијата на Касадеи се изработени од ткаенини кои рачно ги изработиле жени од Буркина Фасо. Новите технологии се вградени во поединечните влошки и специјалните дрвени пети обложени со  златна мозаичка декорација.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да носите тренч мантил оваа есен!
Следна објаваБелите чизми до глужд се апсолутен тренд оваа есен!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР