Есенскиот период е невозможно да се замисли без најуниверзално нешто – тренч мантил.

Покрај класичните модели во различни нијанси на песок, сега се појавија оригинални интерпретации – асиметрични модели, мантили украсени со карирани дезени, изработени од винил или обоена кожа и пластика. 

Модните инфлуенсери од целиот свет веќе го покажуваат есенскиот стајлинг со тренч мантилот во главната улога. Значи, можете да го носите со рамни пантолони и обични блејзери, комплетни со кожа, комбинирајте беж мантил со облека во карамел нијанса, ставете го преку рамењата или освежете го со стилски тексас.

Погледнете како се носи тренч мантил оваа есен …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрограма во Јавна Соба 30.09. 2019
Следна објаваКолекција на чевли од рачно изработени ткаенини!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР