Чизмите до зглобовите, се најголемиот хит на есенско зимската сезона 2017 година.

Доаѓаат во најразлични варијанти – од кадифе и сатен, кожа или антилоп. Ако планирате да купите нов пар оваа есен, Манго ви нуди вистински избор.

Денес ги одбравме црните  чизми до зглоб од еко кожа.. Чизмите се направени со ефект на кроко кожа, имаат патент од внатрешната страна и пета до 3,5 cm. Во комбинација со овие супер трендовски чизми, совршено се вклопува торба, направена од истиот материјал, украсена со светли циркони.

Predlog dana: čizme do zgloba i torba preko ramena
Овие модни додатоци се безвременски и флексибилни за комбинирање, па така можете да сметате на нив кога носите елегантна облека, но исто така и кога ќе се одлучучите и за кежуал комбинација.

Новите модни додатоци се дел од есенската колекцијата на брендот Манго и веќе ве очекуваат во бренд-продавниците на брендот.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубавиот поглед на Њујорк е од тераста на хотелот William Vale!
Следна објаваНа што да потрошите, а на што да заштедите при уредување на станот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР