Стотици луѓе веќе се во ред за своето место на оваа прекрасна тераса во Вилијамсбург и тоа со полно право, бидејќи ова е најубавиот поглед на Њујорк.

Откако минатиот септември се отвори хотелот еднаш стана главно место за дружење и собирање во Бруклин. Се наоѓа во Вилијамсбург, кој е еден од најживописните делови на Њујорк и е веднаш до популарнниот Сохо, кој се наоѓа во срцето на Менхетен. Овој бутик хотел, од неговото отворање, е вистински синоним за гостопримство и луксуз на опуштен начин, кој му прилега на Бруклин.

Image result for william vale hotel rooftop

Свесни за своето опкружување, хотелот William Vale не ја изгуби уметничката атмосфера која владее во ова соседство, како и настаните во околината. Вистинскиот бисер на хотелот лежи на неговата терасата на покривот, со прекрасен поглед кон хоризонтот на небодерите на Менхетен. Хотелот има 183 соби кои се декорирани во минималистички стил со приватни балкони од кои гостите можат да уживаат во погледот.

 

Image result for william vale hotel rooftopImage result for william vale hotel rooftopRelated imageImage result for william vale hotel rooftop

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБолничката храна во Јапонија
Следна објаваМango – чизми до зголб и торба преку раме!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР