Модната недела во Милано ни донесе многу новитети, но дефинитивно најголемо внимание привлече соработката на италијанската модна куќа Gucci и германскиот спортски бренд Adidas..

Adidas е спортски бренд кој во својот асортиман нуди висококвалитетни патики, тренерки и спортска опрема, но со овој потег влезе во светот на високата мода.

Alessandro Michele, шеф на модната куќа Gucci, овој петок ја претстави колекцијата на Gucci за есен/зима 2022 година. Во морето од одлични парчиња, на многумина најмногу им се допаднаа парчињата создадени во соработка со Adidas.

Покрај облеката во колекцијата, можевме да видиме и неколку интересни патики за кои веруваме дека ќе бидат уживање за сите љубители на патики.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСкопски моден фестивал премиерно во Скопје Сити Мол
Следна објаваChristian Louboutin штотуку ја претстави блескавата мини чанта Marie Jane bucket
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ