Првите студени денови веќе нè освоија, па сите брзо ги заменивме лесните летните кошули со есенски јакни, шалови и други топли парчиња. Сепак, иако постојат безвременски парчиња кои никогаш не излегуваат од мода, секоја сезона носи свои трендови и мора да признаеме дека некои од нив вреди да се следат.

Кога станува збор за модни додатоци чие царство вклучува обувки, оваа есен / зима сезона е сосема јасна – удобноста е во центарот на вниманието, исто како и функционалноста. Ако почувствувавте потреба да го обновите вашиот моден арсенал со некои новини, ние ги избравме за вас најдобрите понуди на познати брендови, како што се Bottega Veneta, Prada, GANNI, Burberryи многу други.

Stella McCartney

Miu Miu

 Prada

 Bottega Veneta

GANNI

 

Marsèll

 

Burberry
Acne Studios

Acne Studios

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКамел капут – за совршен и елегантен изглед!
Следна објаваSingapore Airlines – своите луксузни авиони ги претвора во ресторани!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ