Камел капутот е вистинска институција во однос на облеката.

Благодарение на неговата голема сестраност, тој е совршен за елегантен изглед и успева да го додаде тој посебен шарм дури и на едноставната  основна облека.

Носете го со фармерки, како и со шик костуми, миди или макси фустан, а крајниот резултат секогаш ќе биде подеднакво беспрекорен!

(побарајте ги во: Mango, Zara, Stradivarius, Max Mara …)

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБилјана Цветанова-сликањето како потреба и начин на живот
Следна објаваНајмодерни чизми за сезоната есен/зима 2020!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ