За крајот на летото, шпанскиот урбан бренд на обувки CAMPER ја лансираше колекцијата инспирирана од шарениот и непредвидлив стил на модата од 90-тите.

Колекцијата ги комбинира нагласените текстури со живописни бои и материјали.

Новите, похрабри силуети послужија како совршено платно за оваа сезонска естетика која патиките и сандалите ги комбинира со метални детали и проѕирни ѓонови.

Портокалови и виолетови нијанси, без кои оваа сезона е речиси невозможно да се замисли ефектен изглед.

Портокалови и виолетови нијанси, без кои оваа сезона е речиси невозможно да се замисли ефектен изглед.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗошто треба почесто да јадеме диња?
Следна објаваКако да се отстранат флеките на кожата!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР