9 ЕСЕНСКИ ПАРЧИЊА СО КОИ СЕКОЈА МОДНА КОМБИНАЦИЈА ЌЕ ИЗГЛЕДА „СКАПО“

Овие 9 парчиња облека ќе бидат хит оваа есен, а изгледаат многу луксузно.

Не постои личност која не сака да изгледа добро. Меѓутоа, за да имате одличен стил, не ви се потребни прескапи парчиња, напротив. Важно е само да имате добро око и секако да знаете што добро ви стои, но факт е дека во тоа можат да ви помогнат одредени модели на облека кои сами по себе делуваат луксузно и софистицирано, а подолу ви носиме предлози кои можат да ја подигнат вашата облека на сосема ново ниво, што можете да ги најдете во вашите омилени highstreet продавници.

1. Волнен капут

2. Панталони со висок струк

3 Џемпер со пруги

4. Миди сатенско здолниште

5. Карго панталони со прави ногавици

6. Чизми до глужд

7. Добар кожен мантил

8. Џемпер од алпака волна

9. Каубојки

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСамостојна изложба на проф. Жарко Башески во МАНУ
Следна објава7 совети за опоравување на косата од морето и сонцето
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ