Брендот Mulberry претрпе многу промени во текот на изминатите неколку години, но, очигледно, работите конечно се движат во вистинска насока …

Овој бренд ја враќа својата стара слава под раководство на Џони Кока, поранешен директор на модните аксесоари во Селин. Скоро претставената колекција на Mulberry за есен 2018, доби само позитивни критики, потсетувајќи не на класиците на овој бренд и враќањето на убава британска елеганција на модна сцена.

Колекцијата за есен 2018 на брендот Mulberry ја содржи новата чанта Mulberry Seaton, која е дефинирана со елегантни линии и шик изглед. Во понудата се две димензии на оваа прекрасна торба со equestrian детали, богатството на бои и неколку дезени кои се спремни да ги задоволат сите вкусови и одговори на секој каприц.

Слободно можеме да кажеме дека оваа торба зрачи со чисти британски вибрации,  класично, но сосема нова во исто време.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСликите на François Bard – инспирација на колекцијата Dior Homme!
Следна објаваОтворање на нова Replay продавница во City Mall
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР