Аферата која ја имаат уметноста и модата се одвива долго време и добро се памети, благодарение на бројните соработки на луксузните брендови и одличните имиња од светот на уметноста …

Оваа сезона сигурно не се разликуваше од претходните, па имавме можност да сведочиме за фузија на умовите на големите брендови и уште поголемите уметници, што е овековечено со нивните заеднички дела кои се видоа на модните писти во Њујорк, Париз, Милано и Лондон.

Последен во низот на брендови кој ја поврзува својата мода со уметноста е Dior Homme, чија пролетна колекција е инспирирана од делата на францускиот уметник François Bard.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКниги кои секоја жена треба да ги прочита!
Следна објаваMulberry Seaton – елегантни линии и шик изглед!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР