video

Моден туш од Anna Dello Russo

Скоро месец дена пред пуштањето на официјалната продажба на лимитираната колекција на модни додатоци специјално изработена од стилистот, а воедно и уредник на Vogue...

Пролетен тренд: Виолетови нијанси!

  За некои, секси, за други спиритуална, виолетовата е основа на пролетната палета на бои, а најатрактивна е кога се носи од глава до пети. Виолетовата...

Кара Делевињ во празничната кампања на Dior Joaillerie! (видео)

Dior Joaillerie е подготвен да ја направи сезоната на празници магична ... Познатиот бренд за накит штотуку ја претстави својата кампања Christmas 2020 година. Со...

Нашите омилени црвени фустани!

  Без оглед на тоа дали вашите планови вклучуваат романтична вечера со партнерот или забавна и весела вечер со поголемо друштво, ние одбравме за вас...

Недела на модата во Милано – Gucci, Fendi, Max Mara, Prada…

Целата модна индустрија е на нозе, бидејќи денес завршувааат модните ревии во италијанскиот град на модата - Милано. Милано Модната недела, никогаш не разочарува....

Флора и фауна: најубави летни обетки!

Оваа лето во тренд се обетки инспирирани од флората и фауната. Обетките изработени во форма на цвеќиња, лисја, животни, птици, па дури и инсекти ќе...

Колекција накит од Brian Atwood

Brian Atwood, познатиот дизајнер на чевли, се впушти во нова насока креирајќи колекција накит. Инспириран од секси обликот на женска потпетица која се наоѓа...

Асиметричните фустани сè уште се голем хит

Асиметричните фустани продолжија да бидат голем тренд оваа пролет, а така ќе биде и ова лето. Тие се многу едноставни, женствени, а асиметријата им...

London Fashion Week | Preen есен-зима 2015

Деликатната колекција на брендот Preen за есен-зима 2015 година, е нежна и полна со романтика, која не остави без здив. Фустани од шифон, од сино...

Rafael Nadal е новото заштитно лице на Tommy Hilfiger!

Тениската супер sвезда Rafael Nadal е новото заштитно лице на модниот бренд Tommy Hilfiger, линија Tailored за пролет/лето 2017 година. Нема подобра личност од него...

Апсолутно прекрасни – хобо чанти!

  Хобо - чанта, полумесечина, кроасан - сите овие имиња се обединети со една карактеристика - грациозност и сестраност на силуетата. Во колекциите пролет / лето 2020...

8 главни трендови на фустани за есен 2018 година!

  8 главни трендови на модерни фустани за есен 2018 година Ова не се само трендови за фустани, туку и за другите модни парчиња за есента...