Машки тренд | Берлински гранџ

Уличната уметност, долгите ноќни забави, гранџот и acid house стилот кои го одбележуваат Берлин, се голем тренд. Потребни ви се неколку основни парчиња во...

Машки тренд | Урбано сафари

Покрај јаките бои и дезени во машката гардероба, еден од трендовите за оваа сезона е и сафари изгледот. Многу земјени тонови и природни материјали....
video

Колекција долна облека од Gisele Bundchen

Колекција долна облека со потписот на Gisele Bundchen наречена "Brazilian Intimates" . Одберете меѓу разиграниот леопард принт или најнежната чипка за специјални прилики. Со...
video

Модна ревија со Google

Барате модел на фустан за себе? Google Search, како и обично, ги има сите одговори! Половина минута модна ревија, во продукција на Wieden+Kennedy Tokyo...

Машки тренд | Индиско платно

Со се' поголемите температури, се' повеќе се размислува за „олеснување“ на гардеробата. Оставете ги облеките изработени од тешки, зимски материјали и внесете парчиња од...

Ева Мендес за Vogue Eyewear

Ева Мендес, по Gisele, Daria, Kate, е новото заштитно лице на колекцијата очила за 2013та година на Vogue Eyewear. Различни стилови, за различни вкусови....

J.W. Anderson за Versus Versace

По Cristopher Kane, младиот британски дизајнер J.W. Anderson е задолжен за повторно „заживување“ на Versus линијата на Versace, првата линија на Донатела, за која...
video

Летната колекција на Rihanna за River Island

Rihanna дизајнира летна колекција за River Island. Kолекцијата се состои од спортски маици со фотографии од нејзината најдобра пријателка и фотографка Melissa Forde, "gangsta" цветни...

Oysho | Бели ноќи

За денот на свадбата, девојките најчесто поминуваат денови и месеци одбирајќи го својот фустан. Но, второто основно парче е и долната облека за најважната...

Cara Delevingne | Млада „бунтовничка“

Cara Delevingne (родена 8.1992) е британски модел, внука на познат англиски престолонаследник Sir Jocelyn Stevens. Со моделство започнала во 2009та година, како дел од Storm...

NikeiD & Liberty of London | Патики по свој вкус

NikeiD во соработка со Liberty of London ви овозможува да издизајнирате патики по свој вкус, благодарение на Capel и Pepper принтовите и големиот спектар...

Машки тренд | Часовник во боја

Се' е во деталите. Внесете боја во својот изглед со часовник во боја. Низ продавниците има голем избор на часовници. Може и да се...