Британската дизајнерка Stella McCartney е позната по својата соработка со спортскиот бренд Adidas, редовно дизајнирајќи колекции, како и по опремата на британската репрезентација на минатогодишната летна Олимпијада во Лондон. Овој пат, нивната нова соработка е колекција за US Open и Wimbledon турнирите, во кои три спортски ѕвезди ќе ги носат нејзините креации; Laura Robson од Британија, Caroline Wozniacki од Данска и Marija Kiriljenko од Русија.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовото лице на уметноста | Halsey Institute of Contemporary Art
Следна објаваМајсторство на платно | Ricardo Sanz
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР