Овој месец е 25 годишнината од италијанскиот Vogue. По тој повод американскиот фотограф Steven Maisel изработи 6 различни фотосесии со ликови кои ги краселе насловните на овој магазин низ годините како Gisele Bundchen, John Pearson, Linda Evangelista, Natalia Vodianova, Raquel Zimmermann, RJ King, Stella Tennant, Tony Ward и многу други. Четврт век модна револуција, благодарение на овој магазин.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Подготвени за зима..
Следна објаваЖивеачка и изложба | Moriguchi City, Japan
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР