На нашата покана да ни испратите Ваши креативни дела, пристигна оваа фотографија на Анита Палческа, каде се среќаваме во прво лице со првите подготовки за престојната есен. Иако е релативно рано да говориме за студот и мракот, мора да признаеме дека овој поглед на Крушево низ прозорецот на старата куќа, под кој се сушат дрвата за огрев, е просто занемувачки.

Продолжете да споделувате со нас дел од Вашите креативни дела, а ние со задоволство ќе ги објавиме на Вашиот DA.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКнижевна иницијатива | RIF & Macy’s
Следна објава25 години Vogue Italia
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР