По повод 80от роденден на култниот спортски бренд Lacoste, 9 реномирани француски дизајнерски куќи изработија разни производи инспирирани од визуелниот идентитет на овој бренд. Goyard патна торба, Boucheron брошеви, кристална вазна од Baccarat, Cristofle палка за голф, Bernardaud држач за палки за голф, Hermès торба за тенис, кожна торба за голф и шампањ од Veuve Clicquot се само дел од производите за овој јубилеј.

22

33

44

55

66

88

99

100

101

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Мандала маица
Следна објаваДрвени букви | Giulia Bortolotti & Lucio Leone
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР