Tokidoki, брендот на италијанскиот уметник Simone Legno препознатлив по слатките јапонските стрип ликови создаде колекција инспирирана од Карл Лагерфилд и неговата мачка Choupette. Колекцијата која ќе биде во ексклузивна продажба на NET-A-PORTER се состои од маички, кукли, хеланки, торбички и друго, со цени од 35 фунти.

1

2

4

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХотел во кој живее летото | QT Gold Coаst
Следна објаваУрбана камуфлажа | Bence Bakonyi
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР