Едиторијал | Феи Феи

Феи Феи Сан е моделка од Кина, која се повеќе се пробива на светската модна сцена. Препознатлива е по совршениот од, веѓи и јаболчници....

RED Valentino | Романтично и женствено

Романтична, цветна колекција пред пролет/лето 2013 од RED Valentino. Розеви палта, цветни здолништа, чевли со панделка и пастелни тонови кои ја прават оваа колекција...

Hussein Chalayan | Ранец со качулка

Иновативен дизајн на ранец со качулка која ќе ве заштити од ветер, снег и дожд. Дизајн на Hussein Chalayan за Urban Mobility линијата на...

Dolce & Gabbana | Море, сонце, љубов

Новата кампања за колекцијата пролет/лето 2013 на Dolce & Gabbana наречена "Море, сонце, љубов" инспирирана од Сицилија и 60тите години, го прикажува собирот на типично...

Модерен чекор | Zohara Tights

Бренд кој произлегува од желбата да се искомбинираат модата и уметноста на еден оригинален начин, е безмалку, Zohara Tights - хулахопки кои имаат уметничка...

Моден тренд | Јака – ланче

Модните блогерки последниве неколку години се покажаа како одлични стилисти и модни критичари и нивното мислење се' повеќе се цени во светот на модата,...
video

Уметност на создавањето | Црвен фустан

 "Уметност на создавањето" е серијал чија цел е прикажување на професиите на луѓето кои сонуваат, остваруваат и работат со голема љубов, далеку од песимизмот...

Големиот Гетсби на рамо | Кate Ѕpade

Основана во 1993 година, каде потребни се 15 години и една револуција предводена од рачна торба да го донесе белегот на софистицираното живеење во...

Едиторијал | Поп-арт луксуз

Alexandra Bruel е арт-директор и илустратор од Франција, препознатлива по работата со пластелин, изработувајќи интересни сценографии. Овој едиторијал беше објавен во декемвриското издание на...

Converse пролет/лето 2013

Цветни, пастелни, со животински принт... сандали или патики... разни варијации во новата женска колекција пролет/лето 2013 на Converse. Летно, весело и шарено. Колекцијата ќе...

Пролетна кампања на Louis Vuitton

Кампањата за пролетната колекција на Louis Vuitton е иста како и шоуто, со моделите во пар, црно-бело-жолтите тонови и ескалаторите. Фотографирана од Steven Meisel...

Колекција накит од Brian Atwood

Brian Atwood, познатиот дизајнер на чевли, се впушти во нова насока креирајќи колекција накит. Инспириран од секси обликот на женска потпетица која се наоѓа...