Adidas Originals | Очила по ваш дизајн

Дизајнирајте свои и уникатни очила од Adidas Originals. На официјалниот сајт одберете од големиот избор ретро и модерни дизајни, откачени и класични стакла и...

Машки тренд | Контрасни ракави

Контрасните ракави продолжија како тренд во машката гардероба и оваа сезона. Лесен концепт за индивидуализација на сопствениот изглед. Одберете од маичките, јакните или кошулите...

Моден тренд | Жолто

Жолта, бојата на сонцето и летото, повторно е голем тренд оваа сезона. Жолти модни детали, жолти здолништа, јакнички, панталони... Не плашете се да „зрачите“!...

Моден тренд | Мал бел фустан

Сите оние „правила“ кои важат за безвремениот мал црн фустан, важат и за белиот. Со вистинските модни додатоци може да го трансформирате за дневна...

Mercedes Benz | пролет/лето ’14

Кампања за колекцијата пролет/лето '14 на Mercedes Benz, со кинеската моделка Sui He, презентирајќи ги најновите возила од S класата. Фотографи Max von Gumppenberg...
video

Christian Louboutin | Сон

По повод отворањето на новата продавница на Петтата авенија, Christian Louboutin ги бои улиците од Париз до Њујорк со црвени стапки, препознатливиот негов знак...

Чевли инспирирани од кармини

Дизајнерката Sophia Webster заедно со козметичката куќа Revlon ја создаде "Suede" колекцијата женски чевли, инспирирана од нивните кармини. Розови тонови, и многу бакнежи. Преслатко...
video

Burberry бакнежи

Можеби поминаа неколку месеци од празникот на вљубените, но Burberry во соработка со Google ни претставува онлајн сервис преку кој било кој ден во...

Stradivarius | Летни модни додатоци

Етно мотиви, металик детали, земјени и пастелни тонови во модните додатоци од шпанскиот бренд Stradivarius за ова лето. Голем избор и за дневна и...

Едиторијал | Топло и ладно

Многу сладолед и пастелни облеки од пролетните колекции на врвните дизајнерски куќи во едиторијалот за кинеското издание на Harper's Bazaar. Фотограф Shxpir Huang.      

Едиторијал | Залепени

Чевлите со „полна“ пета, еден од големите трендови оваа сезона во едиторијалот „Залепени“ за Interview Magazine. Микс од стилови, за различни вкусови, од дизајнерските...

Едиторијал | На работ

Футуристички едиторијал „На работ“ со преубавата Martina Dimitrova за магазинот Zinc. Фотограф David Benoliel, пост-продукција Christian Girotto. Шминка и фризура Eliut Tarin и Jennifer...