Гостите на Неделата на висока мода во Париз

Во Париз во моментов се оддржува Модната недела на висока мода и голем дел од светските ѕвезди и модни икони дојдоа да ги поддржат...

Моден тренд | Тексас шорц

Тексас шорцовите се голем тренд ова лето. Покрај класичните има и различни стилови, дел од нив може и да си ги направите сами. Ние...
video

Нова соработка на Stella McCartney и Adidas

Британската дизајнерка Stella McCartney е позната по својата соработка со спортскиот бренд Adidas, редовно дизајнирајќи колекции, како и по опремата на британската репрезентација на...

Дух во фустан | Meg Cowell

Фустани од различни периоди од историјата лебдат низ црнило, фотографирани од Meg Cowell. Идејата била да се претстави автентично фустанот, но не на девојка...

Nike Air Max со посвета

Ова лето Nike реши да оддаде почит на земјите во кои познатите Air Max патики се најкупувани, со тоа што изработи колекција со војнички...

80ти роденден на Lacoste

По повод 80от роденден на култниот спортски бренд Lacoste, 9 реномирани француски дизајнерски куќи изработија разни производи инспирирани од визуелниот идентитет на овој бренд....
video

Кога се откриени основните парчиња од нашата гардероба?

Видео кое во помалку од една минута ќе ви ја раскаже историјата на основни парчиња од вашата гардероба како фармерките, чорапите, па дури копчињата,...
video

Lanvin балетанки | пролет/лето ’13

Lanvin балетанките се "must have" парче во гардероберот на секоја вљубеничка во модата, како и синоним за елеганција и удобност. Изработени од најфината кожа,...

Во гардероберот на една модна блогерка

Препознатлива по својата природност, минимална шминка и врвен моден стил, блогерката Leandra Medine од блогот The Man Repeller е позната на светската јавност. Еден...

Најпосакуваните очила за сонце за ова лето

Инспирирајќи се од 50тите и 80тите години, познатите дизајнери и модни куќи за оваа сезона ни нудат најразлични дизајни на очила за сонце. Ние...

Converse All Star со Симпсонови

Додадете забавна нота на вашиот изглед, независно од возраста, благодарение на новата лимитирана верзија Converse All Star со фамилијата Симпсонови. Одберете од повеќете модели...

Adidas Originals | Очила по ваш дизајн

Дизајнирајте свои и уникатни очила од Adidas Originals. На официјалниот сајт одберете од големиот избор ретро и модерни дизајни, откачени и класични стакла и...