Во Париз во моментов се оддржува Модната недела на висока мода и голем дел од светските ѕвезди и модни икони дојдоа да ги поддржат своите омилени дизајнери. Облечени во парчиња од последните колекции на дизајнерските куќи, меѓу гостите беа Anna Dello Russo, Alexa Chung, Rihanna, Natalia Vodianova и многу други.

1

2

3

4

5

6

7

8

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХипер-реалистични портрети | Joongwon Jeong
Следна објаваБарби во нормални пропорции
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР