Скоро месец дена пред пуштањето на официјалната продажба на лимитираната колекција на модни додатоци специјално изработена од стилистот, а воедно и уредник на Vogue Japan, Anna Dello Russo за H&M ,препознатлива по својот екстравагантен стил, Ви прикажуваме интересно, на момент и комично видео во кое оваа икона Ве учи на неколку основни работи што треба да ги знаете за модата и стилот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMercedes-Benz A-Class 2013
Следна објаваВистинско уживање | Библио-бања
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР