Rihanna дизајнира летна колекција за River Island. Kолекцијата се состои од спортски маици со фотографии од нејзината најдобра пријателка и фотографка Melissa Forde, “gangsta” цветни и tie-dye принтови, според неа парчиња за различни стилови и вкусови. Ќе биде достапна во продажба од 25ти мај.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКниги во главна улога | Jonathan Wolstenholme
Следна објаваНаправи сам | „Облечете“ го фрижидерот
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР