Дали некогаш сте се запрашале кои се најздравите намирници меѓу здравата...

Најважно е да се храниме здраво. Исхраната на секој од нас треба да биде избалансирана и разновидна. Постои широк спектар на здрава храна. Риба,...

5 намирници кои ќе ви помогнат да го изгубите вишокот килограми

Со бурниот начин на живот, понекогаш е многу тешко да се обрне внимание на диетата, но исхраната е многу важна ставка во нашиот  живот....

Здравје: Која супер храна треба да почнете да ја консумирате?

6 видови на супер храна која ви е потребна во животот Супер храната стана многу популарна во последниве години од причина што експертите ги...

Fuoripista: интерактивен стационарен велосипед – елегантно парче мебел или скулптура

Велосипедизмот во затворен простор е една од најпопуларните форми на фитнес дома…Меѓутоа, ако немате просторија наменета за теретана, велосипедот дефинитивно ќе го наруши вашиот...

Еве зошто не треба да мешате лекови и алкохол и како...

Вечерва одите на долгоочекуван и планиран состанок, но како за инает почнува да ве боли глава ... Позната ситуација? За да ја запрете главоболката,...

Ideales Spa: хидротерапија, релаксација и лечење во домот!

Сосема нови модели на Canadian Ideales Spa со кои понудија нов начин на живот: пријатен, релаксирачки, лекувачки - и сето тоа, во удобноста на...

5 домашни растенија кои го прочистуваат воздухот

 5 домашни растенија кои го прочистуваат воздухотСе чини дека темата за загадување на воздухот никогаш не била поактуелна, но за жал, тоа веќе не...

Три пијалаци кои ќе ви го забрзаат варењето на храната

Многумина се борат со опстипација, а повеќето експерти ќе речат дека доброто варење на храната е половина здравје.  Освен фактот дека вашето здравје може да...

Рецепт на денот: Печени пиперки со фета сирење и маслинки

  Сезоната на пиперки е во полн ек и треба да се искористат. Можностите се речиси безбројни, особено ако се полнат, можат да бидат многу различни,...

Како да стекнете самодоверба?

Фокусирајте се на себе и стекнете самодоверба, чувство на доверба во своите способности, квалитети и проценка ... Самодовербата е најубавиот украс што го краси секој човек. Сигурноста...

Постигнете максимална релаксација во вашиот дом со SoundBed на OPUS!

  OPUS ја претставува SoundBed, емотивна фитнес-платформа која комбинира практики на грижа за себе си, со современа технологија, за да ни помогне да постигнеме поголема...

Грст малини на ден е подобро за кожата од кој било...

  Сезоната на малини е почната, а освен што се вкусни и здрави, тие прават и чуда за убавината. Затоа, уживајте во ова овошје, бидејќи тоа...