Во 3 чекори до сопствена кампинг оаза!

Како до свое сопствено, совршено, кампинг искуство, во кое ќе уживате! 1. Потребна ви е површина со трева или која имитира трева. Ако немате двор со...

Студена голтка на пиво, енергија плус

Не постои човек кој не го вкусил волшебниот вкус на пивото. Најпопуларниот алкохолен пијалок , задоволство во врелите денови е нашиот придружник во скоро...

Go green: Бајковити куќички во Скандинавија

Зеленило, недопрена природа, мир, непрекршени сончеви зраци кои паѓаат директно врз Вашите спокојни срца.. Кој не би сакал да живее во место кое како...

Ова се најдобрите фотографии снимени со дрон во 2016 година!

Дроновите стана навистина голема работа кога е во прашање фотографирање и снимање на видеа. Некогаш тоа ексклузивно право го имаа само големите компании а...

Фото на денот | Од другата страна

За денес одбравме да ви претставиме една моќна фотографија чиј автор е талентираниот Мустафа Абдул Ади. Фотографијата е направена од другата страна на познатиот...

Зошто ја сакаме Италија

Иако е објавено пред 3 години од страна на The Perennial Plate, ова кратко видео не изгубило ниту малку од својата важност. Постојат премногу причини да...

Шестте најнеобични места во светот

Во данскиот град Skagen можете да видите несекојдневна глетка. Неверојатен природен феномен каде се спојуваат Балтичкото и Северното море. Две различни плими секако...

Идеи за летен маникир

За сите оние кои сакаат интересен и необичен маникир, денес ви претставуваме 4 начини на кои можете да се налакирате и тоа во духот...

Хороскоп од 11. 07. – 17.7.2016 година!

  ОВЕН Работа - Не се чувствувате добро кога ќе помислите дека ве чека уште една работна недела а одморот не е ниту на видик. Еден...

Во New York отворен првиот ресторан на светот посветен на утринските...

Поминаа деновите кога се сметаше дека снегулките од житарките се консумираат само за доручек. Славната фирма за снегулки од житарки Kellogg's, во New York го...

Како да станете поет: Тајната на поезијата

Кога за момент ќе заборавиме на бучниот свет кој не опркружува и се фокусираме само на нашот здив или нашиот пулс ќе станеме свесни...

Светски ден на чоколадата: Нешта што не сте ги знаеле

Ова слатко задоволство не мами веќе 3100 години и за тоа треба да ги обвиниме Ацтеките кои ја пронашле чоколадата во Централна Америка и...