На 10.02.2017 во Париз, претставени се фустани направени исклучиво од чоколадо, по повод саемот “Le Salon du Chocolat” во Париз. Креациите се создадени од модни дизајнери во соработка со познатите куќи кои произведуваат чоколади. Оваа модна ревија која е посветена на чоколадото, секоја година собира голем број на дизајнери, љубители на чоколадото и слаткари од цел свет.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзложба на кучиња во Њујорк!
Следна објаваСе продава најскапиот стан во Монако!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР