Во бизнисот на луксузни недвижнини, последниве години веќе нема граници. Оваа највисока категорија на луксузни станови е претежно во Монако, каде што највисоката зграда е 49-катница(170m) од бетон и стакло, наречена Ла тур Одеон. Горниот петокатен пентхаус, веќе е понуден на пазарот за 335 милиони долари. Архитект на оваа зграда е познатиот Александар Гиралди. Во самата зграда која се промовираше минатата година има повеќе апартмани, вклучувајки го и овој, петокатниот со 3.300 квадратни метри. Апартманот кој има 5 ката, од 45-иот до 49-иот кат, има сала за фитнес, домашно кино, турска бања, тераса и базен со тобоган, од кој по лизгалка се спушта еден спрат подолу, директно во инфинити базенот. Апартманот има спектакуларен поглед на градот и морето, а истотака и поглед од 360 степени.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОблечи па изеди – колекција од чоколадо!
Следна објаваKim и Garcia со успешна прва колекција за Oscar de la Rentа!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР