Kim и Garcia со успешна прва колекција за Oscar de la Rentа!

Kim и Garcia со успешна прва колекција за Oscar de la Rentа!

Дизајнерите Laura Kim и Fernando Garcia ја претставија својата прва колекција за брендот Oscar de la Rentа – есен/зима 2017. Ова дизајнерско дуо, со оваа колекција ја започна новата ера за познатата модна куќа. Ревијата е отворена со одела и кроени парчиња, вклучувајќи го црниот елегантен комбинезон и пантолони во цигара-крој.

Како што течеше ревијата Kim i Garcia ја освежија колекцијата со бои, посебно силните црвена, розе и портокалова. Силуетата на сезоната е фокусирана на кроеви со голи рамена, широки здолништа и асиметрични изрези.

Капутите се важен дел од колекцијата. Што се однесува до вечерната облека, везени цветови и асиметрични силуети, дефинитивно го превземаа целото внимание. Супер моделот Bella Hadid ја затвори ревијата во фустан од плиш и детали од сребро.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСе продава најскапиот стан во Монако!
Следна објаваGiethoorn, Холандско волшебно село без ниту еден пат!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР