Ако некогаш сте размислувале за живот на село како во бајка, тогаш посетете го Giethoorn, попознато каko Холандска Венеција, кое настанало во далечната 1230 година и од тогаш нема ниту еден пат. Giethoorn е село во холанската покараина Overijssel, кое се наоѓа во општината Steenwijkerland. Стана познато по 1958 година, кога холандскиот режисер Bert Haanstra, таму ја снимаше својата позната комедија “Fanfare.

Во селото не постојат патишта ниту било каков превоз сем по канали – има 176 мостови кои го поврзуваат селото. Во селото е исклучително мирно, без било каква бука. Дури и нивната службена страна вели дека “најгласниот звук кој можете да го слушнете, се гласовите на патките и останатите птици.” Можете да изнајмите чамец или да уживате во многубројните локални бистроа.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваKim и Garcia со успешна прва колекција за Oscar de la Rentа!
Следна објаваTomer Ifrah | Скриените погледи во московското метро
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР