Tomer Ifrah ја доловува поетиката на најгустиот метро систем во светот. Московското метро преполно со уметност, многу луѓе и трошки на магија останата од историјата е инспирација на многу уметници во светот. Серијалот ги доловува оние погледи на загриженост, здодевност, отсутност кај луѓето во нивното секојдневие.


Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваGiethoorn, Холандско волшебно село без ниту еден пат!
Следна објава“Pantone” – 10 тренд бои за пролет/лето 2017
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР