Експертската компанија за бои “Pantone” ги претстави топ десетте бои за престојната сезона пролет/лето 2017. Со изборот на бои пред нас е секако едно сосема смело но и разигано лето.

Погледнете го изборот на хит боите кои ќе доминираат како во женската така и во машката гардероба!

# 1. NIAGARA-17-4123

# 2.PRIMROSE YELLOW-13-07-55

# 3. LAPIS BLUE-19-4045

# 4. FLAME-17-1462

# 5. ISLAND PARADISE-14-4620

 

# 6. PALE DOGWOOD-13-1404

#7. GREENERY-15-0343

# 8. PINK YARROW-17-2034

# 9. KALE-17-2034

# 10. HAZELNUT-14-1315

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваTomer Ifrah | Скриените погледи во московското метро
Следна објава10 најубави крагни!
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР