Фотографии од овогодишната изложба на кучиња на Кинолошкото здружение Westminster во Њујорк.

“Westminster Kennel Club Dog Show” за прв пат е одржан во 1877. година. Во Америка тоа е најстарото спортско случување, по “Kentucky Derby” (за коњи), кое е две години постаро.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајскапиот стан во Лондон со 24 каратен плафон!
Следна објаваОблечи па изеди – колекција од чоколадо!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР