Овој скап стан се изјнајмува за околку 120.000 евра месечно. Апартманот се наоѓа во ексклузивниот Chelsea, а направен е во некогашната викторијанска болница.

Станот има 720 метри квадратни и можеби е најголемиот стан во Лондон. Го завзема целиот спрат на поранешната болница и е еден од најбараните луксузни сместувалишта во овој дел од градот. Има осум спални соби и исто толку соби за гости. Купатилата се 9 на број, а најголемото има под од бел мермер.

Идниот станар може да ужива во сопствен базен, спа и плакар за чевли, каде можат да се сместат 500-тина пара. Сопственикот може да го паркира автомобилот во поземната гаража, а целиот објект има 24 часа заштита. Исто така, сопственикот има поглед на плафоните од 24-каратно злато. Без разлика на овие златни површини, станот изгледа елегантно и профинето.

 

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПознатите тренерки Juicy Couture повторно се враќаат!
Следна објаваИзложба на кучиња во Њујорк!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР