Хороскоп од 19.09. – 25.09.2016 година!

Овен Работа - Бидете внимелни во писмените преписки како и со документација се до 22. септември, додека планетата Меркур е во ретрограден од. Борбено! Појасна слика...

Ракетна масичка за разиграни умови на малите и големите!

Кипарскиот дизајнер на мебел Stelios Mousarris, креирал помалку носталгична масичка која го потсетува на детството. Ова парче мебел со меки облици ни ги носи меките...

La Tomatina…овогодишниот фестивал на борба со храна!

Во малото градче Бунол кај Валенсија во Шпанија, годишно произведуваат 160 000 кг домати - за забава. Всушност, се работи за La Tomatinа, фестивал на...

Овие 5 работи никогаш не ги облекувајте кога барате работа!

Факт е дека професионалниот изглед и дрес кодот, итекако имаат влијание кога одите на разговор за работа. Дали оделото е задолжително или можете само...

Брзи и лесни фризури (2. дел)

Серијалот со интересни фризури кои се прават многу брзо продолжува! Секоја жена би сакала да го има целото време на светот наутро за да се...

Хороскоп од 12.09. – 18.09.2016 година!

ОВЕН Работа -  Имате силна потреба за докажување. Во текот на оваа недела можете да направите поголема промена во својата кариера. Новото опкружување ви ја...

Fuggerei, градот од соништата

Градот Fuggerei се наоѓа во покраината Augzburg, Bavaria. Верувале или не, драги наши читатели жителите тука плаќаат само едно евро кирија месечно за своите...

Која е најплатената актерка во светот за 2016?

Би помислиле дека титулата најплатенa ќе легне во рацете на некоја актерка која сите добро ја познаваат. За 2016 тоа не е случајот. Веројатно...

Eфтини и здрави намирници кои секогаш мора да ги имаме!

Свесни сме за фактот - да се живее здраво, не ни малку ефтино. Био производите, овошјето и зелнчукот од пазар, се многу поскапи од...

Исклучете ги технолошките апарати за време на ручекот!

Во денешно време, семејниот ручек често е заразен со повремени смс пораки, деловни телефонски повици или тв филм во заднина. Новите студии за здравје,...

Современа верзија на хероините од бајките

Речиси секој од нас пораснал со најпознатите бајки. Најпрво како приказна за добра ноќ, а потоа преку нивната филмска верзија, бајките секогаш биле дел...